لوله پلی اتیلن فاضلابی با کیفیت

لوله پلی اتیلن فاضلابی با کیفیت

لوله پلی اتیلن فاضلابی برای انتقال فاضلاب یکی از اصلی ترین موارد محسوب می شود. لوله پلی اتیلن فاضلابی دارای انواع مختلفی هستند که هر یک دارای مشخصات خاص و قیمت متفاوتی هستند که قصد ما این است این مقاله را به طور دقیق به این موضوع اختصاص دهیم.

جدول دبی پلی اتیلن

معرفی لوله پلی اتیلن فاضلابی

در ابتدا باید اشاره کنیم همانطور که از اسم لوله پلی اتیلن فاضلابی مشخص است، این لوله ها برای انتقالات فاضلاب استفاده می شوند، در نظر داشته باشید که انواع لوله فاضلابی پلی اتیلن وجود دارد که در مدل های تک جداره، کاروگیت دوجداره، لوله های پلی اتیلن اسپیرال و … هستند که برای فاضلاب های روستایی و شهری مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی به دلیل اینکه استفاده از لوله پلی اتیلن فاضلابی در فاضلاب از سوی پیمانکاران و مجریان موضوع بسیار مهمی است قیمت لوله فاضلابی پلی اتیلن همینطور مورد توجه پیمانکاران و همینطور مجریان قرار گرفته است.

لوله پلی اتیلن فاضلابی با کیفیت های مختلفی در بازار دیده می شود حتی مشاهده شده است که عده ای از تولیدکنندگان با تغییرات در مواد اولیه این لوله ها ، محصولی بی کیفیت روانه بازار می کنند. این موضوع با تمامی استانداردهای ایرانی و خارجی مغایرت دارد و در نهایت عمر لوله پلی اتیلن فاضلابی بسیار کوتاه خواهد بود.

ویژگی های پلی اتیلن

معرفی انواع لوله پلی اتیلن فاضلابی

در بخش قبل توضیح دادیم که لوله های فاضلابی پلی اتیلن در انواع مختلف یک جداره ، دوجداره و .. هستند، در این بخش قصد دایم در خصوص مدل های مختلف لوله پلی اتیلن فاضلابی کمی بیشتر توضیح دهیم.

لوله های کاروگیت دوجداره یکی از پرکاربردترین لوله فاضلابی پلی اتیلن برای انتقال فاضلاب و همینطور جمع آوری آب های سطحی محسوب می شوند، این لوله ها دارای سایزهای مختلفی هستند ، قیمت این نوع لوله به دلیل داشتن وزن سبک تر و همینطور شیوه تولید متفاوت، مقرون به صرفه است. در واقع استفاده از این لوله برای انتقال فاضلاب جنبه اقتصادی دارد.

بارها دیده شده است که عده ای لوله کاروگیت دوجداره را همان لوله های فاضلابی صدا می کنند، در نظر داشته باشید که تنها یکی از کاربردهای این لوله در انتقال فاضلاب است.

نوع دیگر از لوله پلی اتیلن فاضلابی که برای انتقال مسیر های اصلی فاضلاب در حجم زیاد کاربرد دارد، لوله های پلی اتیلن اسپیرال است، این لوله ها در دسته لوله فاضلابی پلی اتیلن قرار دارند و قطر آنها بسیار بزرگ است. استفاده از این مدل از لوله ها در راه سازی نیز مناسب است. قیمتی که برای این لوله در نظر گرفته می شود نسبت به نوع قبل بیشتر است.

در لیست لوله فاضلابی پلی اتیلن، لوله های پلی اتیلن تک جداره نیز دیده می شود که این گزینه نیز برای عبور فاضلاب گزینه خوبی بوده و دارای سایز بندی مختلفی است.

برای مطالعه پیشنهاد می‌کنیم: انواع لوله های پلی اتیلن

پارامترهای برآورد قیمت لوله پلی اتیلن فاضلابی

قیمتی که برای لوله پلی اتیلن فاضلابی در نظر گرفته می شود مانند دیگر لوله های پلی اتیلن به فاکتورهای اصلی مهمی بستگی دارد، در واقع در ابتدا قیمت روز مواد اولیه پلی اتیلن باید بررسی شود، همینطور میزان کارکرد کارخانه، دستمزد کارگر و هزینه های جاری از دیگر پارامترهای قیمت لوله پلی اتیلن فاضلابی محسوب می شود.

سایزهایی که برای لوله فاضلابی پلی اتیلن در نظر گرفته می شود هر یک متفاوت است، از طرفی مواد اولیه به کار رفته در این محصولات نیز با هم فرق دارد و می دانیم که قیمت مواد اولیه در طول روز با هم فرق دارد و قیمت ها باید طبق لیست درخواست مشتری و همینطور سایزهایی که برای لوله به کار می رود باید به روز باشد.

خرید لوله پلی اتیلن فاضلابی باید به دقت و وسواس زیادی صورت پذیرد، در یک فروشنده موظف است که گواهینامه و همینطور استانداردهای لازم در مسیر کیفیت فاضلابی لوله پلی اتیلن را ارائه دهد.

می دانیم لوله فاضلابی پلی اتیلن نیاز به اتصالات فاضلابی دارد و این مورد نیز در زمان قیمت لوله پلی اتیلن فاضلابی محاسبه می شود.

polyethylen

نکات طلایی در خصوص قیمت لوله پلی اتیلن فاضلابی

در نظر داشته باشید که وارداتی و یا داخلی بودن لوله فاضلابی پلی اتیلن در قیمت تمام شده آن بسیار تأثیر گذار است، میزان خلوص مواد اولیه نیز از ارکان مهم تعیین قیمت این محصولات به شمار می رود. هرچه ضایعات به کار کرده در لوله کمتر باشد میزان خلوص بیشتری داشته و کیفیت بهتری دارد.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s