تجهیزات آبیاری قطره‌ای

تجهیزات آبیاری قطره‌ای

امروزه آبیاری قطره‌ای لازمه بخش کشاورزی و باغداری می باشد. بیشترین درصد هدر رفت آب در این بخش ها می باشد. با تجهیز مزرعه ها و باغات به سیستم آبیاری قطره ای قطعا بخش بزرگی از هدر رفت آب کنترل خواهد شد. با توجه به شرایط اقلیمی و کم آبی در کشورمان این امر مهمی است که باید به آن توجه بسیاری نمود. تا کوچک ترین قدمی در جهت حراست از منابع طبیعی و این مایه‌ی حیات و بسیار ارزشمند برداشته شود. HDPE PIPE مفتخر است تا شما را در این امر مهم همراهی کند و بخشی از تجهیزات را با قیمت بسیار مناسب در اختیار شما قرار دهد.

آبیاری قطره ای

طرز کار شبکه آبیاری قطره‌ای

آب توسط پمپ از منبع آب به داخل شبکه پمپ شده و ضمن عبور از سیکلون، شن و مواد خارجی خیلی درشت آن ته‌نشین می‌شود. در صورتی که آب از فیلتر شن عبور داده شود، جلبک‌ها و میکرو اورگانیزم‌هایی که ممکن است در اثر راکد ماندن اب در استخر به وجود آمده باشند، توسط این فیلتر گرفته می‌شوند. سپس در فیلتر دیسکی یا توری بقیه مواد جامد معلق در آب گرفته می‌شود. بخشی از آب وارد تانک کود شده با حل مقداری کود در آب این محلول از انتهای دیگر تانک خارج و مجدداً وارد جریان اصلی آب می‌گردد تا به پای گیاه برسد. آب وارد لوله‌های توزیع‌کننده شده و در نهایت توسط قطره چکان پای گیاه ریخته می‌شود.

مهمترین تفاوت آبیاری قطره‌ای با سایر روش‌های آبیاری در این است که بین تبخیر-تعرق و مقدار آبی که باید به زمین داده شود، در یک دوره زمانی محدود(۲۴ تا ۷۲ ساعت) توازن برقرار می‌شود. این امر باعث می‌شود با توجه به محدود بودن میزان آب در دسترس، بیشترین بهره‌وری از آب انجام پذیرد. از آنجا که سیستم‌های آبیاری موضعی/قطره‌ای ثابت هستند، خودکار کردن بسیاری از آن‌ها آسان است. این سیستم‌ها برای مدیران آبیاری که قصد اختلاط کود و آب (کود آبیاری) را درون سیستم آبیاری دارند، مناسب هستند.

برای دریافت مشاوره و هم چنین استعلام قیمت تجهیزات آبیاری قطره‌ای با شماره های تماس موجود در بخش تماس با ما ارتباط برقرار کنید تا همواره بهترین خدمات را به شما ارایه دهیم.

آبیاری قطره ای

 

Advertisements